Машкото тело извадено од Пчиња и предадено на обдукција

Безживотното тело во фаза на распаѓање кое попладнево беше пронајдено во водите на реката Пчиња, во атарот на селото Студена Бара е извадено и е предадено за обдукција, соопштија од обвинителството.

Оттаму најавија дека ќе се изврши обдукција и ДНК проверка и потврдија дека членови на семејството на исчезнатиот кумановец по кого полицијата трага скоро два месеци го идентификувале.

И членови на семејството на 59-годишниот кумановец потврдија дека станува збор за човекот, кој на 19 декември беше пријавен за исчезнат во СВР Куманово. По него, по иницијатива на членовите на семејството трагаа и граѓани волонтери од Куманово.

Би можело да ве интересира

Кривична и притвор за возачот на камионот што предизвика сообраќајка кај скопската обиколница

A1on

Расчистено убиство во Струмица, убиецот притворен

A1on

Прегазен мигрант на пругата кај Демир Капија

A1on

Струмичанец убиен, па потопен во буре кај браната Турија

A1on

Државјанин на Северна Македонија загина во сообраќајка во Косово

A1on

Почина еден од повредените полицајци во сообраќајката кај скопската обиколница

A1on