Свинско филе печено во фолија

Меко, сочно и ароматично парче свинско месо. Видете како се подготвува…

Потребно е:
1 парче свинско филе од околу 500 гр
2 парчиња лук
1 лажиче сув босилек
1 лажиче суво оригано
1 лажиче сув рузмарин
1 лажица буковец
половина лажиче сол
2 лажици маслиново масло

Подготовка:
– Во блендер ставете ги лукчињата, зачините и маслиновото масло. Миксајте додека да добиете еднолична смеса.

– Земете една алуминиумска фолија и на неа ставете малку од смесата со зачини.

– Ставете го месото, намачкајте го со остатокот од смесата и убаво втријте ги зачините во месото. Завиткајте го месото со фолијата, убаво.

– Ставете го во тавче за печење и печете го во рерна загреана на 220 целзиусoви степени, околу 40-45 минути, во зависност од јачината на вашата рерна.

– Кога месото ќе биде печено, извадете го од рерна и оставете го да се одмори во фолијата околу 10 минути, за да се соберат сите сокови кои се создале во текот на печењето.

– Исечете го и сервирајте со прилог по желба (ориз, пире, печени компири).

Би можело да ве интересира

Сладолед од малини

Ана Ололовска

Пикантни тиквички

Ана Ололовска

Таратур со ореви

Ана Ололовска

Рагу со мелено месо

Ана Ололовска

Салата со млади компири и боранија

Ана Ололовска

Пилешко со шафран, леќа и зеленчук

Ана Ололовска