Пентагон придвижува радари кон Аљаска како одговор на закани од Пјонгјанг - А1он Advertisement
Почетна Свет Пентагон придвижува радари кон Аљаска како одговор на закани од Пјонгјанг
Свет

Пентагон придвижува радари кон Аљаска како одговор на закани од Пјонгјанг

12/01/2017 - 09:19 56 прегледи
Пентагон придвижува радари кон Аљаска како одговор на закани од Пјонгјанг