Бугарското Собрание ја одложи одлуката за осуда за „геноцидот врз Бугарите во Отоманската Империја“ - А1он
Почетна Регион Бугарското Собрание ја одложи одлуката за осуда за „геноцидот врз Бугарите во Отоманската Империја“
Регион

Бугарското Собрание ја одложи одлуката за осуда за „геноцидот врз Бугарите во Отоманската Империја“

11/01/2017 - 13:43 24 прегледи
Бугарското Собрание ја одложи одлуката за осуда за „геноцидот врз Бугарите во Отоманската Империја“