ВИДЕО: Меги Симпсон е „Шарли Ебдо“

Анимираниот цртан филм „Симпсонови“ им одаде почест на жртвите во терористичкиот напад на редакцијата на францускиот сатиричен неделник „Шарли Ебдо“, кои беа убиени минатата недела.

Терористичкиот чин предизвика мирни протести ширум светот, а поддршка дадоа и голем број познати личности меѓу кои и Меги, бебето од „Симпсонови“.

Е. Г.

Би можело да ве интересира

Џихадистот Петер Шериф почнува со отслужување на петгодишна казна затвор

Ана Ололовска

Во Џибути уапсен џихадист поврзан со нападот врз „Шарли ебдо“

Ана Ололовска

Контроверзна карикатура на „Шарли Ебдо“ за сексуалните напади во Келн

Ана Ололовска

Една година по нападите против Шарли Ебдо и Хипер Кашер

Емир Латифовиќ

(ВИДЕО) Една година од нападот врз „Шарли ебдо“

Емир Латифовиќ

Ватикан: Насловната на Charlie Hebdo е за жалење

Емир Латифовиќ

Leave a Comment

twelve + fifteen =