Шоу на Суарез вечерва во Премиер лигата

Луис Суарез постигна 4 погодоци вечерва на Енфилд против Норич, во победата на Ливерпул од 5:1.

Џонсон го постигна почесниот погодок за гостите, а Рахим Стерлинг ги постави конечните 5:1.

По триумфот Ливерпул остана на седум бода заостаток зад лидерот Арсенал, кој очекувано го совлада Хал со 2:0, а нова непријатна сензација приреди Манчестер јунајтед, откако загуби по повеќе од две децении за првпат на свој терен од Евертон.

Со овој пораз, Манчестер веќе сериозно заостанува во трката за одбрана на шампионската круна, која е двоцифрена и изнесува 12 бода во однос на Арсенал.

Челзи во извонреден меч со седум гола славеше со 4:3 кај Сандерленд и остана второпласиран на табелата со четири бода зад градскиот ривал од Северен Лондон.

Би можело да ве интересира

Јунајтед го прави Мегваер најскап дефазнивец во светот

Ана Ололовска

Мегваер го притиска Лестер за трансфер во Манчестер

Солскјер се уште не одлучил кој ќе биде капитен

Ана Ололовска

Јунајтед ќе мора да извади 50 милиони, ако го сака младиот Лонгстаф

Ана Ололовска

Клоп нема планови за големи трансфери

Ана Ололовска

Сане на крајот може да заврши во Баерн

Ана Ололовска

Leave a Comment

thirteen + 14 =