Тројца затвореници меѓу кои и осуденик за двојно убиство побегнале од Идризово

Тројца осуденици од Идризово од кои еден осуден за убиство избегале – објави Телма. Суад Јусуф, еден од двајцата осудени за двократно убиство кај Злокуќани во 2006 година не се вратил во Идризово по отсуството за викенд.

Директорот на затворот за Телма ја потврдил информацијата и соопштил дека за избеганите осуденици ќе биде распишана потерница.

Би можело да ве интересира

Пожар во затворот Идризово

Кристијан Ландов

Бунт во затвор во Венецуела, убиени 29 затвореници

Во КПУ Затвор „Скопје“ донирана и поставена фитнес опрема и реквизити за рекреација

Ана Ололовска

Почина затвореник во Идризово

Ана Ололовска

Памаела Андерсон го посети Асанж во затворот

Турција: Речиси 3.000 затвореници штрајкуваат со глад поради Оџалан

Leave a Comment

9 − 2 =