Медицинска сестра украла 25.000 евра од пациент во Белград

Припадници на српското министерство за внатрешни работи во Белград уапсија 47 годишна жена под сомнение дека извршила кривично дело – тешка кражба.

Жената се сомничи дека додека работела приватно како медицинска сестра кај оштетениот, постар маж, го искористила неговото невнимание и од неговиот стан украла 25.000 евра.

Полицијата при претресот во станот на осомничената пронашла 15.250 евра за кои се сомневаат дека е половина од парите кои потекнуваат од кражбата.

Против осомничената е поднесена кривична пријава.

Би можело да ве интересира

Вучиќ – Волтерс: Комуникацијата на Војската на Србија и КФОР клучни за стабилноста

Ана Ололовска

Харадинај: Ние сме подготвени за дијалог во рамки на постојните граници

Вучиќ: Во септември во Берлин или Париз продолжуваат разговорите за Косово

Ана Ололовска

Реакција на српската опозиција поради неодржување средба со Макрон

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Макрон одржа говор на српски: Србија е во нашите срца засекогаш

Ана Ололовска

Српски телеграф: Србија од 2020 година ќе воведе задолжително служење воен рок

Ана Ололовска