Пановски го објави списокот за ракометарки за подготовки за Првенството во Италија

Тренерот на женската кадетска ракометна репрезентација, Владимир Пановски, го објави списокот за повикани ракометарки за собир за подготвителниот период за претстојниот ЕХФ W17 2019 Првенство во Италија.

Собирот ќе се одржи во понеделник, 15 јули, во Спортската сала Автокоманда со почеток во 15:00 часот.

Кадетската репрезентација на Северна Македонија е во групата Б заедно со репрезентациите на Полска, Белорусија, Италија и Азербејџан.

Првиот натпревар нашата репрезентација го игра на 4 август против репрезентацијата на Италија.

Би можело да ве интересира

Македонските ракометарки поразени на Шампионатот во Литванија

Се полни плоштадот во Скопје, се чекаат ракометарите

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Ечи на скопскиот аеродром, се чекаат шампионите

Предраг Петровиќ

Три од три за Вардар во ракометната Суперлига

Екипа од Кина дел од СЕХА во следната сезона

Ана Ололовска

Милосављев и Криштопанс во иделаниот тим на тренерите на тимовите во ЛШ