Кичевец почина од струен удар

Вчера во 12.15 часот во Полициската станица Кичево, од Здравствен дом Кичево било пријавено дека бил донесен починат 51 годишен жител од село Мамудовци, Кичевско.

Лекар констатирал смрт како последица од струен удар. Според пријавеното, лицето настрадало при изведување на градежни работи.

Увид извршила екипа од Полициската станица Кичево, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Гостиварец и дебранец го нарушиле јавиот ред и мир во Дебар

Ана Ололовска

Кавадарчанец со остар предмет му нанел убодна рана на сограѓанин

Ана Ололовска

Едно лице повредено во расправија на „Џон Кенеди“

Приведени пет лица од Гостивар кај кои е пронајденo марихуана и кокаин

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: Десетина тешки грабежи откако Спасовски е на чело на МВР, а ниту еден расветлен случај

Ана Ололовска

Во акциска контрола на МВР санкционирани 55 возачи за брзо возење

Ана Ололовска