Шарлиз Терон и Хелен Мирен ќе ги повторат улогите во „Брзи и бесни 9“

Шарлиз Терон и Хелен Мирен ќе ги повторат своите улоги во „Брзи и бесни 9“, објави на Инстаграм глумецот Вин Дизел, главниот протагонист од претходните осум дела од приказната.

И двете се појавија во осмиот филм од серијалот пред две години – Терон како главната негативка, кибертерористката Сајфер, а Мирен како мајката на ликот на Џејсон Стејтам, терорист кој „премина на праведната страна“.

Двејн Џонсон и Стејтам, односно „Хобс и Шо“, „се одметнаа“ од тимот и снимија свое спин-оф продолжение на сагата, па најверојатно нема да ги видиме во „Брзи и бесни 9“. Ликот на Мирен – Магделен Шо е дел и од „Хобс и Шо“.

Деветтиот филм од серијалот „Брзи и бесни“ својата премиера ќе ја има во мај 2020 година.

Би можело да ве интересира

Амазон работи на серијата „Џек Ричер“

Ана Ололовска

Ванда и Икарди не му дозволуваат на Макси Лопез да си ги гледа децата

Татјана Ташкова

Иванка Трамп со јахта пристигна во Порто Монтенегро

Ана Ололовска

Лејди Гага се вселува кај Бредли Купер?

Ана Ололовска

Семјуел Л. Џексон во новото продолжение на „Пила“

Ана Ололовска

Р. Кели повторно уапсен за сексуално злоставување

Ана Ололовска