ВИДЕО: Авантурист се искачи на зграда висока над 300 метри без појас

Лондонската полиција интервенираше по повик кај облакодерот „Шард”, откако е забележан човек како се обидува да ја искачи официјално највисоката зграда во Лондон и во цела Западна Европа.

Непознатиот маж е фатен на камерите без безбедносен појас, близу врвот на 95-катницата, која е висока 1.017 стапки, односно околу 310 метри.

Претставникот на полицијата, Дејвид Кевин Вилијамс изјави дека полицајците тогаш го принудиле авантуристот да влезе во зградата. Нема податоци за тоа дали тој е уапсен.

– Мажот стигнал до врвот и сега е на распит во полиција, рече Вилијамс.

Би можело да ве интересира

Најчести психопати меѓу колегите

Ана Ололовска

Екипата на „Лути птици 2“ против климатските промени

Ана Ололовска

Шестгодишно дете направи 4.445 склекови за два часа

Ана Ололовска

ВИДЕО: Инстаграм-блогерка се обиде да ја бојадиса косата, па остана ќелава

Ана Ололовска

Ѝ вратиле паричник украден пред 75 години

Ана Ололовска

Човек скокнал во Водопадите на Нијагара и преживеал

Ана Ололовска