ВИДЕО: Мараја Кери отвори шише со својот глас

Интернет-предизвикот #Bottlecapchallenge привлекува сѐ поголемо внимание, поради учеството на сѐ повеќе славни личности во него. Се работи за отворање шише на свој, оригинален и посебен начин.

По успешните обиди на Џејсон Стејтам, Џон Мајер, Ендрју Јанг и Ели Гулдинг, и поп-ѕвездата Мараја Кери ја истакна својата оригиналност…

Имено, како што покажува видеото на Твитер, таа направи капачето „да летне“, единствено со помош на својот глас.

Секако, има и следачи кои сметаат дека овој подвиг е обична местенка.

Би можело да ве интересира

Амазон работи на серијата „Џек Ричер“

Ана Ололовска

Ванда и Икарди не му дозволуваат на Макси Лопез да си ги гледа децата

Татјана Ташкова

Иванка Трамп со јахта пристигна во Порто Монтенегро

Ана Ололовска

Лејди Гага се вселува кај Бредли Купер?

Ана Ололовска

Семјуел Л. Џексон во новото продолжение на „Пила“

Ана Ололовска

Р. Кели повторно уапсен за сексуално злоставување

Ана Ололовска