Грк платил 130 евра за чистење уши на Родос

Турист платил 130 евра за чистење на ушите на грчкиот остров Родос. Како што објави телевизијата „Скај“, тоа е нов случај на „пројава на богатење во грчко туристичко место“.

Имено,78-годишниот Грк со финско државјанство, побарал медицинска помош поради чувствителноста на неговите уши на морска вода.

Откако лекарот му ги исчистил ушите за помалку од 15 минути, сметката изнесувала 130 евра.

Би можело да ве интересира

Најчести психопати меѓу колегите

Ана Ололовска

Екипата на „Лути птици 2“ против климатските промени

Ана Ололовска

Шестгодишно дете направи 4.445 склекови за два часа

Ана Ололовска

ВИДЕО: Инстаграм-блогерка се обиде да ја бојадиса косата, па остана ќелава

Ана Ололовска

Ѝ вратиле паричник украден пред 75 години

Ана Ололовска

Човек скокнал во Водопадите на Нијагара и преживеал

Ана Ололовска