(ВИДЕО) Заев: Грешката е ненамерна, химната се пее секој ден, секаде

На вчерашната прослава на Денот на независноста на САД, 4-ти јули, во американската амбасада беше изведена и македонската химна, но без делот каде што се споменува Гоце Делчев и другите национални херои.

Пејачката Тамара Тодевска денеска на социјалните мрежи се извини за пропустот при изведувањето на химната на прославата и тоа потврдува дека станува збор за ненамерна грешка, рече премиерот Зоран Заев.

„Нашата ѕвезда се извини на фејсбук, амбасадата на САД исто. Тоа е пропуст. Химната се пее секој ден и секаде. Тоа потврдува дека е ненамерна грешка“, рече премиерот Зоран Заев.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Заев: Ако избрзаме со ветингот ќе останеме без судии и обвинители

Галена Николовска-Ризвановиќ

(ВИДЕО) Заев: Груевски нарачува триесетка со кромид, разговорите за Нешкоски потврдија како се владеело

Галена Николовска-Ризвановиќ

(ВИДЕО) Заев: Може да разговараме за избори во октомври 2020

Галена Николовска-Ризвановиќ

Вучиќ по извинувањето од Заев: Поздрав друже…јас не сум ниту американски, ниту руски човек

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Заев се среќавал со човек против кој се водел процес дека добил 400.000 евра за пропаганда со лажни вести?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: Јавното обвинителство да отвори истрага за комуникацијата на Заев со лажниот Порошенко

Ана Ололовска