Земјотрес на канадскиот остров Ванкувер

Земјотрес со јачина од 6,5 степени го погоди северозападниот дел на канадскиот остров Ванкувер во Тихиот Океан.

Нема предупредување од цунами и засега нема извештаи за евентуални жртви и штети.

Епицентарот на земјотресот бил 225 километри североисточно од Порт Харди, на длабочина од 10 километри.

Би можело да ве интересира

Авион на „Ер Канада“ принудно слета поради силни турбуленции

Хоспитализирани 46 лица по истекување на гас во хотел во Канада

Ана Ололовска

Филипини на Канада и вратија тони отпад

Ана Ололовска

Кина забрани увоз на месо од Канада

Ана Ололовска

Мексико го ратификува новиот Договор за слободна трговија со Канада и САД

Ана Ололовска

„Си-Ен-Ен”: Закерберг не доаѓа да сведочи во канадскиот Парламент

Ана Ололовска