Евакуиран Парламентот во Лондон по предупредување за пожар

Британскиот Парламент беше евакуиран денеска поради предупредување за пожар, јавија британски медиуми.

Парламентарците биле известени да го напуштат објектот преку разгласниот систем откако се вклучил и звучниот аларм за пожар.

Би можело да ве интересира

Борис Џонсон размислува да го истурка Брегзит без британскиот Парламент

Данкан: Асанж нема да биде екстрадиран во земја каде му се заканува смртна казна

Ана Ололовска

Меј: Изразувањето на Трамп за конгресменките е неприфатливо

Татјана Ташкова

Страв од можен „нов Чернобил“ во фабрика за нуклеарен отпад во Британија

Протести во пет британски градови поради опасноста од климатска катаклизма

Хант: Не се согласуваме со САД околу иранската криза, иако сме најблиски соработници

Ана Ололовска