Работник потешко повреден откако падна од скеле во Куманово

На Градската автобуска станица во Куманово вчера лицето Т.А.(61) паднало од скеле во висина од два метри при изведување градежни работи.

Тој со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Општата болница во Куманово, каде му е констатирана тешка телесна повреда. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Куманово.

Би можело да ве интересира

Повреден рудар од пробиштипско Трипатанци

Ана Ололовска

Гостиварец и дебранец го нарушиле јавиот ред и мир во Дебар

Ана Ололовска

Физичка пресметка кај Житен пазар во Кичево

Ана Ололовска

Познат идентитетот на параглајдеристите кои беа извлечени од Галичица

Ана Ололовска

Прилепчанка пријавила силување од страна на поранешно момче

Ана Ололовска

Кривична пријава за струмичанец за насилство во угостителски објект

Ана Ололовска