САД бараат СБ на ОН в понеделник да расправа за Иран

САД побараа од Советот за безбедност на ОН состанок в понеделник зад затворени врати посветен на Иран.

„Ќе го известиме Советот за последните случувања со Иран и ќе претставиме дополнителна информација од нашата истрага за неодамнешните саботажи врз танкери“, се вели во нота на мисијата на САД во ОН до колегите од Советот.

Би можело да ве интересира

Трамп ги пофали републиканците кои гласаа против резолуцијата за расизмот

Ана Ололовска

Министерството за одбрана на САД ќе ги проверува шпекулациите за лабораториски модифицирани грини

Ана Ололовска

Трамп: САД нема да и продадат борбени авиони на Турција

Ана Ололовска

Претставничкиот дом на Конгресот ги осуди „расистичките“ коментари на Трамп

Ана Ололовска

Поранешниот претседател на Перу уапсен во САД

Ана Ололовска

Бајден подготвен да се натпреварува со Трамп во склекови

Ана Ололовска