Торес ја заврши кариерата

Поранешниот фудбалер на Атлетико, Ливерпул, Челзи и шпанската репрезентација Фернандо Торес на Твитер го објави своето пензионирање.

– Морам да објавам нешто многу важно. По 18 неверојатни години, дојде време за пензионирање. Следна недела, 23-ти јуни во 10 часот по локално време во Токио, ќе се одржи прес-конференција, при што ќе ги раскажам сите детали. Се гледаме таму, – напиша 35-годишен фудбалер.

Торес е светски шампион со репрезентацијата на Шпанија и двократен европски шампион, освојувач на Лигата на шампионите во Челзи, како и победник на Лига Европа со Челзи и Атлетико.

За време на неговата кариера одигра 706 натпревари во кои постигна 252 гола и ствари 73 асистенции.

Би можело да ве интересира

Јунајтед, без Лукаку, немилосрден кон Лидс

Вест хем го претстави најскапиот играч на клубот

Татјана Ташкова

Јунајтед со јасна порака до Лукаку, изваден од составот во втор меч по ред

Емери за летните трансфери: Бараме скапи играчи, можеби три или четири

Официјално: Стив Брус го презеде Њукасл

Ана Ололовска

Заха е многу далеку од „Емирати“

Ана Ололовска