Раул и официјално тренер на вториот тим на Реал Мадрид

Реал Мадрид официјално објави дека една од легендите на клубот, Раул Гонзалес станал тренер на вториот тим (Кастиља).

Поранешниот напаѓач зеде тренерска лиценца и повеќе нема пречки да биде ментор. Тој го замени Маноло Диас, кој го заменуваше Сантијаго Солари, откако Аргентинецот застана на чело на првиот тим.

И следната сезона втората екипа на „белиот балет“ ќе игра во Сегунда Б, третото ниво на шпанскиот фудбал.

Би можело да ве интересира

Трипиер се поблиску до Атлетико

Арсенал го позајмува Себалос од Реал Мадрид

Јовиќ: Роден сум да постигнувам голови

Атлетико се оптимисти за Хамес

Ана Ололовска

Шефот на Барса за Атлетико: Не можат да докажат ништо

Ана Ололовска

Гризман: Реакцијата на Атлетико е патетична

Ана Ололовска