Тепачка на улицата „Цветан Димов“, едно лице е повредено

На улицата „Цветан Димов“ синоќа избила тепачка меѓу неколку лица, при што со остар предмет е повредено 24-годишно момче, сооштија од Министерството за внатрешни работи.

Имено, синоќа, околу 1.20 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на улицата „Цветан Димов“ бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка меѓу неколку лица.

Од МВР наведоа дека, А.Р. (24) е пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Приведено е едно лице, Б.Б. (29), кој бил задржан во Полициската станица Бит Пазар.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Повреден рудар од пробиштипско Трипатанци

Ана Ололовска

Гостиварец и дебранец го нарушиле јавиот ред и мир во Дебар

Ана Ололовска

Физичка пресметка кај Житен пазар во Кичево

Ана Ололовска

Познат идентитетот на параглајдеристите кои беа извлечени од Галичица

Ана Ололовска

Прилепчанка пријавила силување од страна на поранешно момче

Ана Ололовска

Кривична пријава за струмичанец за насилство во угостителски објект

Ана Ололовска