Дел Потро се повлече од турнирот во Лондон

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро се повлече од турнирот во Лондон поради повреда на коленото.

Ова е официјално потврдено на твитер-профилот на турнирот.

Аргентинецот во првиот круг го победи канадскиот тенисер Денис Шаповалов (7:5, 6:4).

Неговиот противник требаше да биде Шпанецот Фелисиано Лопез, кој без борба обезбеди учество во четвртфиналето.

Би можело да ве интересира

Мајката на Ноле работела по 16 часа во ресторан за тој да стане тенисер

Татјана Ташкова

Ѓоковиќ со уште две цели до крајот на кариерата

Бекер: Публиката на Вимблдон да биде свесна за величината на Ѓоковиќ

Ана Ололовска

Ѓоковиќ: Надал и Федерер се една од главните причини да продолжам да играм

Ана Ололовска

Халеп во финалето на Вимблдон постави рекорд во неизнудени грешки

Прв трофеј за Халеп на Вимблдон