БиХ отвора конзулати во Нови Пазар и Риека

Претседателството на БиХ одлучи да отпочне процедура за отворање на генерлани конзулати на БиХ во Нови Пазар и Риека.

Конзулатот во Србија ќе биде во Нови Пазар и конзуларно подрачје кое ја опфаќа територијата на општините Нови Пазар, Сјеница, Тутин, Пријепоље, Нова Варош и Прибој, соопшти Претседателството на БиХ.

Одлучено е да започне постапка за отворање на Генерален конзулат на БиХ во Хрватска со седиште во Риека.

Би можело да ве интересира

Поради страв од Ердоган 65 Турци бараат азил во Босна и Херцеговина

Татјана Ташкова

Харадинај: Сребреница, варварски чин на еден мизерен режим

Ана Ололовска

Мисијата на ОБСЕ во БиХ најостро го осудува негирањето на геноцидот

Ана Ололовска

Триесет и три жртви на геноцидот во Сребреница ќе се погребаат во Поточари

Ана Ололовска

Акција во Сараево за префрлање на мигрантите од јавни простори во прифатни центри

БиХ: Кој не плаќа алиментација, нема да добие пасош

Ана Ололовска