ВИДЕО: Поплави во Белград, водата носи автомобили, влезе и во градските автобуси

По големото двочасовно невреме, при кое ветерот корнеше и дрвја, водата од поплавата која го зафати Белград навлезе и во градските автобуси.

Патниците на градската линија 37 во Белград, го опишуваат искуството како „речен сообраќај“.

Автобусот е сниман како се пробива низ водата која навлезе во возилото и го затресе. На социјалните мрежи се споделуваат и видеа на кои возилата пловат по водата во една од белградските улици.

Би можело да ве интересира

Вучиќ – Волтерс: Комуникацијата на Војската на Србија и КФОР клучни за стабилноста

Ана Ололовска

Харадинај: Ние сме подготвени за дијалог во рамки на постојните граници

Вучиќ: Во септември во Берлин или Париз продолжуваат разговорите за Косово

Ана Ололовска

Реакција на српската опозиција поради неодржување средба со Макрон

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Макрон одржа говор на српски: Србија е во нашите срца засекогаш

Ана Ололовска

Српски телеграф: Србија од 2020 година ќе воведе задолжително служење воен рок

Ана Ололовска