Пол сака да го напушти Хјустон поради конфликт со Харден

Кошаркарот на Хјустон, Крис Пол, побара од менаџментот на клубот да го замени за друг клуб, објави „Јаху спорт“.

По елиминацијата на „рокетс“ од плејофот минатата сезона, медиумите јавија за проблеми меѓу играчот и лидерот на тимот, Џејмс Харден.

Во сезоната 2018/19, Пол настапи на 58 натпревари, постигнувајќи во просек по 15,6 поени.

Би можело да ве интересира

Поради „Најк“, ЛеБрон ќе продолжи да го носи бр. 23

Ана Ололовска

Оклахома и Хјустон ги сменија Вестбрук и Пол

Ана Ололовска

Договорот на Дурант со Нетс е за 3 + 1 година

Ана Ололовска

Телетовиќ: Ми беше досадно во НБА

Ана Ололовска

Ленард потпиша со Клиперс три години

Ана Ололовска

Леброн го отстапи бројот 23 на Ентони Дејвис

Ана Ололовска