Суарез побара од Барса да му најде пристоен заменик

Луис Суарез е свесен дека нема да го предводи нападот во Барселона долго време. Уругвајскиот напаѓач очекува клубот да му најде пристоен заменик.

– Претпоставувам дека Барса ќе привлече младо момче – број 9, кој не само што ќе се натпреварува со мене, туку ќе биде и дел од иднината на клубот, бидејќи јас самиот го сакам најдобро за тимот, рече Лучо.

Суарез го води нападот на Каталонците веќе пет години по трансферот од Ливерпул. За овој период, тој помогна во освојувањето на 13 трофеи, вклучувајќи ја и Лигата на шампионите и четири титули во Ла Лига.

Би можело да ве интересира

Трипиер се поблиску до Атлетико

Арсенал го позајмува Себалос од Реал Мадрид

Јовиќ: Роден сум да постигнувам голови

Атлетико се оптимисти за Хамес

Ана Ололовска

Шефот на Барса за Атлетико: Не можат да докажат ништо

Ана Ололовска

Гризман: Реакцијата на Атлетико е патетична

Ана Ололовска