Манчестер јунајтед ќе потпише нов договор со Рашфорд

Манчестер јунајтед ќе потпише нов договор со 21-годишниот напаѓач Маркус Рашфорд.

Според „Тајмс“ договорот ќе биде долгорочен, но не е прецизирано времетраењето. Тековниот договор на Рашфорд со клубот од „Олд Трафорд“ истекува следното лето.

Во сезоната што заврши, Рашфорд настапи на 43 натпревари во Премиер лигата и Лигата на шампионите. Постигна 12 гола и осум асистенции.

Според „трансфермаркет“ вредноста на Рашфорд на фудбалскиот пазар изнесува 80 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Јунајтед со јасна порака до Лукаку, изваден од составот во втор меч по ред

Емери за летните трансфери: Бараме скапи играчи, можеби три или четири

Официјално: Стив Брус го презеде Њукасл

Ана Ололовска

Заха е многу далеку од „Емирати“

Ана Ололовска

Манчестер Јунајтед стави цена од 200 милиони евра на Погба

Ана Ололовска

Арсенал го позајмува Себалос од Реал Мадрид