ВИДЕО: Трамп исфрли свој вработен бидејќи кашлал за време на интервју

За време на интервјуто на американскиот претседател Доналд Трамп за телевизиската мрежа Еј-Би-Си, во еден момент се слушнало кашлање во позадина, поради што првиот човек на САД го прекинал разговорот.

Американскиот претседател беше среде објаснување за неговите даночни проблеми кога се слушнало кашлање од непознат човек. Изиритираниот Трамп веднаш го прекинал разговорот и му наредил на тоа лице веднаш да го напушти Овалниот кабинет.

– Тој кашла среде мојот одговор. Тоа не ми се допаѓа. Ако кашлате, ве молам, напуштете ја просторијата, рече претседателот на САД.

Подоцна се дозна дека лицето кое кашлало бил шефот на кабинетот на Трамп, Мик Малвејни.

Би можело да ве интересира

Трамп: САД нема да и продадат борбени авиони на Турција

Ана Ололовска

Претставничкиот дом на Конгресот ги осуди „расистичките“ коментари на Трамп

Ана Ололовска

Трамп: Дали ќе станев претседател ако немаше социјални мрежи – најверојатно да

Трамп ја нарече прославата за Денот на независноста – „Шоу на животот“

Ана Ололовска

Трамп: Европа се однесува полошо кон нас отколку Кина

Ана Ололовска

Ирански владин претставник тврди дека Трамп не го предупредил Техеран