ВИДЕО: Десет лица повредени на лет од Приштина до Базел

На летот Приштина – Базел, десет лица беа повредени поради силни турбуленции.

На видеото кое го објави Скај Њуз се гледа како стјуардеса се удира во плафонот во авионот.

Вкупно десет лица претрпеа полесни повреди.

Би можело да ве интересира

Харадинај: Ставовите на Весели за таксата на српскиот увоз се погрешни

Ана Ололовска

Пацоли во Вашингтон на форум за верските слободи

Ана Ололовска

Харадинај го поздрави изборот на Фон дер Лајен на чело на Европската комисија

Ана Ололовска

Весели: Ја поддржувам идејата за суспензија на таксите

Ана Ололовска

Харадинај: Ние сме подготвени за дијалог во рамки на постојните граници

Пацоли повторно најавува забрана за посета на српски претставници на Косово