Затекнати три малолетни лица во дискотека во Куманово

Кумановската полиција, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат и Управата за јавни приходи затекнале три малолетни лица во дискотека во кумановско Проевце, соопшти денеска СВР Куманово. Надлежните од трите институции извршиле контрола на 16 јуни годинава од 00:30 до 03:30 часот.

– Притоа, биле затекнати три малолетни лица за што бил изготвен записник за констатиран прекршок согласно одредбите од член 21 од Законот за прекршоците против јвниот ред и мир. Исто така, било затекнато и едно лице кое со себе не носело лична карта за идентификација за што ќе биде поведена соодветна прекршочна постпка, се наведува во соопштението на кумановската полиција.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за едно лице осомничено за криумчарење мигранти

Приведени пет лица од Гостивар кај кои е пронајденo марихуана и кокаин

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: Десетина тешки грабежи откако Спасовски е на чело на МВР, а ниту еден расветлен случај

Ана Ололовска

Во акциска контрола на МВР санкционирани 55 возачи за брзо возење

Ана Ололовска

Ограбена наплатната каса од паркингот во Клиничкиот центар

Спасовски: Безбедносната состојба е стабилна, мирна и без индиции за нарушување

Ана Ололовска