Потона брод со мигранти во близина на Бодрум

Девет лица се водат како исчезнати откако брод со мигранти потона во Егејско Море во близина на Бодрум, западна Турција.

Турската крајбрежна стража соопшти дека се спасени 31 човек.

На бродот имало 40 мигранти.

Би можело да ве интересира

Атина загрижена заради зголемениот број на мигранти на островите во Егејско море

Миграцијата од Источна Европа рекордно го зголеми населението на Германија

Десетина цркви во САД ги штитат мигрантите од депортација

Ана Ололовска

„Њујорк тајмс“: Рациите за депортација на илегалните имигранти почнуваат в недела

Полицијата пронајде 27 мигранти во товарно возило

Ана Ололовска

Салвини го затвори мигрантскиот центар на Сицилија

Татјана Ташкова