Силен земјотрес во Индонезија

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според Рихтер го погоди источниот дел на Индонезија, соопшти Европската агенција за набљудување.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Епицентарот на потресот се наоѓал на 133 километри северозападно од градот Купанг на островот Тимор, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Земјотрес во Индонезија, штети на островот Бали

Ана Ололовска

Една жртва во земјотресот во Индонезија

Ана Ололовска

Силен земјотрес во Индонезија

„Боинг“ ќе исплати 100 милиони долари на роднините на загинатите во двете катастрофи на „737 Макс“

Ана Ололовска

Исчезна воен хеликоптер со 12 лица во Индонезија

Најмалку 30 загинати во пожар во фабрика за кибрити во Индонезија