Оружен напад на матурска прослава во Филаделфија

Најмалку едно лице загина, а седуммина се повредени при оружен напад на матурска прослава во Филаделфија, во американската сојузна држава Пенсилванија, објави телевизијата Ен Би Си.

Инцидентот се случил за време на свеченост, на која присуствувале околу 60 лица. Меѓу повредените има и четворица тинејџери.

Полицијата веднаш започна потрага по осомничениот за нападот.

Би можело да ве интересира

Трамп ги пофали републиканците кои гласаа против резолуцијата за расизмот

Ана Ололовска

Министерството за одбрана на САД ќе ги проверува шпекулациите за лабораториски модифицирани грини

Ана Ололовска

Трамп: САД нема да и продадат борбени авиони на Турција

Ана Ололовска

Претставничкиот дом на Конгресот ги осуди „расистичките“ коментари на Трамп

Ана Ололовска

Поранешниот претседател на Перу уапсен во САД

Ана Ололовска

Бајден подготвен да се натпреварува со Трамп во склекови

Ана Ололовска