Нормализиран сообраќајот на магистралниот пат Страцин-Крива Паланка

Од рано изутринава нормализиран е сообраќајот на магистралниот пат А2 Страцин – Крива Паланка, кај месноста „Споменик“, соопшти Автомото сојузот.

Сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна незгода.

Би можело да ве интересира

Пет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Во Скопје вчера санкционирани 48 возачи за пребрзо возење, тешко повреден патник во автобус

Ана Ололовска

Полицијата казни 80 возачи за брзо возење вчера во Скопје

Ана Ололовска

Утре привремен сообраќаен режим на дел од „Партизанска“

Ана Ололовска

На Богородица и Дојран се чека половина час

Ана Ололовска

Во акциска контрола на МВР санкционирани 55 возачи за брзо возење

Ана Ололовска