Нови Сад: Змија се вовлекла во количката додека бебето спиело во неа

Жителите на Нови Сад биле шокирани од глетката на познатата плажа Штранд.

Според очевидци, на оваа позната новосадска плажа се појавиле змии, а една од нив се вовлекла во количка на 4-месечно бебе додека тоа спиело.

„Змијата се вовлекла додека спиеше бебето во количката. Вистинска среќа е што сопругата ја забележала на време и веднаш го извадила бебето“, раскажа за српските медиуми таткото на бебето.

Би можело да ве интересира

Вучиќ – Волтерс: Комуникацијата на Војската на Србија и КФОР клучни за стабилноста

Ана Ололовска

Харадинај: Ние сме подготвени за дијалог во рамки на постојните граници

Вучиќ: Во септември во Берлин или Париз продолжуваат разговорите за Косово

Ана Ололовска

Реакција на српската опозиција поради неодржување средба со Макрон

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Макрон одржа говор на српски: Србија е во нашите срца засекогаш

Ана Ололовска

Српски телеграф: Србија од 2020 година ќе воведе задолжително служење воен рок

Ана Ололовска