Авион принудно слета во Полска поради пијан патник

Авион на Аерофлот кој леташе од Барселона до Москва принудно слета во Полска поради агресивно однесување на еден патник.

Според портпаролот на аеродромот Фредерик Шопен во Варшава, авионот принудно слетал поради агресивен и очигледно пијан патник.

Би можело да ве интересира

Томаж Арабски прогласен за виновен од небрежност во врска со падот на авионот во кој загина Качински

A1on

Трамп размислува да префрли 2000 војници од Германија во Полска

A1on

Десетици илјади луѓе на Парадата на гордоста во Варшава

A1on

ВИДЕО: Полските навивачи се степаа меѓусебе во Градскиот парк

A1on

САД ќе го зголемат военото присуство во Полска

A1on

Полска ќе бара отштета од Германија за Втората светска војна

A1on