Советот на Хонг Конг го одложи усвојувањето на законот за екстрадиција - А1он
Почетна Свет Советот на Хонг Конг го одложи усвојувањето на законот за екстрадиција
Свет

Советот на Хонг Конг го одложи усвојувањето на законот за екстрадиција

13/06/2019 - 11:26 94 прегледи
Советот на Хонг Конг го одложи усвојувањето на законот за екстрадиција