Скопјанец добил смс дека малолетниот син му е грабнат

Скопјанец (48) синоќа добил порака од непознат телефонски број дека неговиот 14 годишен син бил грабнат.

Случајот, како што соопшти полицијата, го пријавил во СВР околу 20 часот. Веднаш се преземени соодветни мерки и момчето е најдено кај друг малолетник.

Малолетникот е приведен во полициска станица. Известен е јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Утре почнува седмиот Конгрес на педијатри со меѓународно учество во Струмица

A1on

Известувачите на ПССЕ изразуваат загриженост за положбата на македонското малцинство во Бугарија

A1on

Османи: Очигледно во јавноста има одредено чувство за етничка пристрасност за судските одлуки

A1on

Сијарто: Одложувањето на почетокот на пристапните преговори беше многу нефер за вашата земја

A1on

Притвор за велешанец, се заканувал на нотар од Кавадарци

A1on

Вајгл: Ќе добиете датум, септември и октомври се близу

Васко Маглешов