ВИДЕО: Класичниот Астон Мартин во новото продолжение на Џејмс Бонд

На видео снимката што протече од снимањето на 25 филм за тајниот агент 007, откриен е уште еден автомобил што ќе го видиме во ова достигнување.

Снимката која ја објави MI6 HQ е од сетот на филмот кој се снима во Норвешка, а љубителите на автомобили го препознаа класичниот Aston Martin Vantage од 1977-1989 година.

Последен пат овој модел во филмовите за Џејмс Бонд го возеше Тимоти Далтон во 1987 година.

Би можело да ве интересира

Бразил: Откриена фабрика за лажни „ферари“ и „ламборџини“

Ана Ололовска

Раст на продажбата на Ламборџини за 96 отсто

Ана Ололовска

Грејс Џонс по само неколку минути ја напушти сцената на „Џејмс Бонд“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Стар „бетмобил“ откриен во Украина

Ана Ололовска

Почина таткото на Форд мустангот, Ли Јакока

Ана Ололовска

Фолксваген и Фиат Крајслер се соочуваат со казни поради штетни гасови

Ана Ололовска