Македонија поразена во Скопје од Полска

Репрезентацијата на Македонија доживеа пораз од Полска со 0:1, со голот на Кжиштоф Пјонтек во 47 минута, во рамките од квалификациите за Европското првенство.

Полска важеше за фаворит во овој натпревар и на крајот ја оправда таа улога со минимална победа.

Следниот предизвик за македонскиот национален тим е мечот против Австрија в понеделник, исто така на „Тодор Проески арена“.

Би можело да ве интересира

Каран: Нема да играме на 0:0 против Пјуник

Татјана Ташкова

ФК „Каменица Саса“ повторно дел од Втората фудбалска лига

Ана Ололовска

ЛЕ: Шкупи одигра нерешено со Пјуник

Шкендија го претстави новиот дрес

Ана Ололовска

Јуан Фелипе ново засилување на Шкендија

Ана Ололовска

Младинците на ФК „Брегалница Делчево” го завршија фудбалскиот камп во Дојран

Ана Ололовска