Озил и неговата вереница ќе платат операции за 1000 деца од целиот свет

Тоа може и да е нивниот голем ден, но Месут Озил и неговата идна сопруга Амине Ѓулше,ја одбележаа својата свадба со многу мил гест.

Двојката одлучи да им помогне на многу деца од целиот свет. Фудбалерот на Арсенал и неговата вереница ќе платат операции за 1.000 деца.

Месут Озил и Амине ги предупредиле гостите за својот посебен ден да се откажат од традиционалните подароци и молат тие да ги дадат парите за добротворни цели, за деца од различни земји.

Во 2014 година полудефанзивецот на Арсенал ја подари својата премија од Светското првенство во износ од 240 илјади фунти за да плати операција на 23 бразилски деца.

Би можело да ве интересира

Холивудскиот глумец непрепознатлив, парталав и валкан

A1on

Срна стави крај на фудбалската кариера

A1on

Блатер изненаден од притворањето на Платини

A1on

Тите: Нејмар е меѓу најдобрите тројца фудбалери на светот

A1on

Мурињо сака да предводи репрезентација, а не клуб

A1on

Притворен Мишел Платини

A1on