Авион од Истанбул слета во Дубровник со отворени врати

Авион Ербас А 320-232 на Туркиш ерлајнс, кој летал од Истанбул, утрово при слетување на аеродромот во Дубровник пријавил проблем со хидрауличниот систем на шасијата.

Како што јавија локалните медиуми, пријавено е дека авионот слетал со отворени врати.

Иако сите итни служби биле вклучени на готовност, авионот слетал безбедно околу 8 часот, без каква било интервенција.

Би можело да ве интересира

Хрватскиот министер за државен имот Горан Мариќ поднесе неотповиклива оставка

Ана Ололовска

Приведени 352 лица за време на фестивалот Ултра Јуроп во Сплит

Ана Ололовска

Град со големина на лешник ја „избомбардира“ Хрватска: Силното невреме се приближува кон Србија

Ана Ололовска

Пленковиќ најави реконструкција на владата

Ана Ололовска

Ердоган: Подготвени сме за состанок БиХ-Хрватска-Србија

Ана Ололовска

Невреме во Словенија и Хрватска, помош за општините кои претрпеа големи штети

Татјана Ташкова