Единствена Македонија: Заев, џабе плачеш кај странските газди по ходниците во Брисел, ти нема спас од македонскиот народ

„Зоран Заев продолжува да ја понижува Република Македонија на меѓународен план со најновото поданичко молење на неговите странаски газди во Брисел да дадат датум за преговори оти ќе паднела неговата влада.

Единствена Македонија го повикува Зоран Заев веднаш да се врати во Татковината, и наместо во Брисел, тука во Република Македонија да ја води битката за својата влада. Недозволиво е Заев да шета по Брисле и таму да ја бламира сопствената држава.

Прашањето за една македонска влада се решава во Република Македонија, а не во Брисел и затоа, Зоран Заев за своите политики со кои избриша се што е македонско нека се соочи со македонскиот народ, па така, со сите расположиви демократски механизми да ја води борбата за својата власт доколку македонскиот народ е задоволен од него, а не да ја понижува својата држава кај европските бирократи.

Заев, џабе плачеш и молиш кај твоите странски газди по ходниците во Брисел да ти ја спасат марионетската власт во Скопје. Избриша име, идентитет, историја и традиција на македонскиот народ. Во земјата владее безаконие, корупуција и криминал.

Ти нема спас од македонскиот народ кој драстично ќе те казни на следните парламентарни избори, без оглед кога ќе се одржат“, се вели во соопштението на Единствена Македонија.

Би можело да ве интересира

Единствена Македонија: Сите 63 советници на Заев правно неписмени, не знаеле дека е незаконски да биде и премиер и министер

A1on

Антикорупциска: Премиерот не може да биде и министер за финансии

Габриела Димковиќ-Мишевска

Дураки до Заев: Поднесувам оставка, моето раководење ќе остави траен белег

Кристијан Ландов

Единствена Македонија: Советот на Европа ги признава Македонците во Бугарија, а Заев ги избриша

A1on

Единствена Македонија: Заев премиерот молчеше, дали Зоран министерот ќе ги одземе украдените 5 милијарди евра од претходната власт

A1on

ГДУ: Наместо чистка на неспособните во извршната власт, Заев си додели нова функција

A1on