Отфрлено обвинението против Депардје за силување

Француското обвинителство го отфрли обвинението против актерот Жерар Депардје, обвинет за силување, поради недостиг на докази.

Во соопштението на Обвинителството се наведува дека обвинителите не успеале да ги потврдат наводите од обвинението.

Депардје (70) минатата година беше обвинет за силување од страна на млада француска актерка.

Тој го негираше обвинението.

Франциските медиуми пренесуваат дека таа поднела жалба.

Би можело да ве интересира

Памела Андерсон раскина со Адил Рами, оти водел „двоен живот“

A1on

(ВИДЕО) Роберт де Ниро: Трамп дојде на власт со помош на Русија

A1on

ВИДЕО: Роналдо воодушеви со своето совршено тело на одморот во Грција

A1on

Елтон Џон стана витез на Легијата на честа во Франција

A1on

Рекорд кај викенд-премиерите на Нетфликс

A1on

На Дејв Мастејн од „Мегадет“ му е дијагностициран рак на грлото

A1on