Дибиров: Не знам како успеавме ама се договоривме да изгинеме на терен

Тимур Дибиров од автобусот кој се упатува кон плоштадот во Скопје кажа дека по првотополувреме од финалниот меч, вардарци се договорле да изгинат на терен, по секоја цена.

„Немавме поима како успеавме. Ние сакавме да се бориме до крај и само тоа го направивме. Не можам да замислам дека по втор пат можевме да се возиме со овој пехар и да имаме ваков пречек. Ама еве успеавме. После прво полувреме имаше срашно пцуење. Се договоривме да изгинеме на терен“, Тимур Дибиров.

Репрезентативецот Карачиќ посака и идната година Вардар да слават прво место како и оваа.

„Ништо не е важно, освен што Вардар повторно е прв во Европа. Никаква индивидуална награда не може да биде подобра од оваа. Се надевам дека следната сезона ќе слават како оваа“, рече Игор Карачиќ.

Чупиќ кој е избран за најдобар играч на својата позиција во Европа упатувајќи се кон плоштадот рече дека се што тој сака е во Скопје.

„Најдобра фамилија, со срце и карактер е Македонија. Се што сакам имам во Скопје и сакам да останам. Не само јас, туку сите сакаме. Така што, со вакви играчи, нема подобро“, рече Иван Чупиќ.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Карачиќ до Стоилов е асистенцијата на годината во ЛШ

Ана Ололовска

Бразилецот Толедо нов ракометар на Вардар

Ана Ололовска

Димитриоски нов ракометар на Вардар

Ана Ололовска

Вардар од првиот барабан ги чека ривалите за Лигата на шампионите

Скубе останува во Вардар до 2022

Ана Ололовска

Горпишин и Атман го засилуваат Вардар

Ана Ололовска