Циципас првиот Грк по 83 години што се пласирал во осминафинале на „Ролан Гарос“ - А1он
Почетна СпортТенис Циципас првиот Грк по 83 години што се пласирал во осминафинале на „Ролан Гарос“
Тенис

Циципас првиот Грк по 83 години што се пласирал во осминафинале на „Ролан Гарос“

01/06/2019 - 15:03 177 прегледи
Циципас првиот Грк по 83 години што се пласирал во осминафинале на „Ролан Гарос“