Елтон Џон и Парамаунт: Рускиот дистрибутер го цензурира филмот Рокетмен

Познатиот музичар Елтон Џон и авторите на биографскиот филм за него ја критикуваа одлукатата на рускиот дистрибутер на филмот „Рокетмен“ да цензурира некои сцени.

Џон и компанијата „Парамаунт Пикчерс“ во заедничко соопштение наведоа дека бришењето сцени кои прикажуваат геј секс и конзумирање дрога е „тажен одраз на поделениот свет во кој живееме“.

Овој филм во Русија ќе биде прикажан на 6 јуни.

Би можело да ве интересира

Амазон работи на серијата „Џек Ричер“

Ана Ололовска

Ванда и Икарди не му дозволуваат на Макси Лопез да си ги гледа децата

Татјана Ташкова

Иванка Трамп со јахта пристигна во Порто Монтенегро

Ана Ололовска

Лејди Гага се вселува кај Бредли Купер?

Ана Ололовска

Семјуел Л. Џексон во новото продолжение на „Пила“

Ана Ололовска

Р. Кели повторно уапсен за сексуално злоставување

Ана Ололовска