Тевдовски: Целосно сум посветен на реформите, ќе ги почитувам решенијата на премиерот

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека е целосно посветен на промените и реформите што се прават во Министерството за финансии и верува во политиките на премиерот Зоран Заев.

-Целосно сум посветен на промените и реформите што се прават во Министерството за финансии и целосно верувам во политиките што ги води премиерот. Досега се направени огромни чекори напред, земјата се движи во правилна насока и целосно ќе ги почитувам сите негови решенија, изјави министерот за финансии одговорајќи на новинарско прашање во врска со најавената реконструкција на Владата.

Би можело да ве интересира

Движење Беса: Реконструкцијата е рециклирање неспособен кадар

A1on

(ВИДЕО) Милошоски: Само во Белизе премиерот е и министер за финансии и е најспомнуван за корупција

Галена Николовска-Ризвановиќ

Мицевски: Наместо да чуеме зошто се разрешени министрите слушаме како блеска владата

Галена Николовска-Ризвановиќ

ВИДЕО: Заев го повлече предлогот, но сака да биде министер за финансии до изборот на нов

Галена Николовска-Ризвановиќ

Димовски: Заев го крши Законот за спречување корупција, нека достави нов предлог за избор на министри

Галена Николовска-Ризвановиќ

Антикорупциска: Премиерот не може да биде и министер за финансии

Габриела Димковиќ-Мишевска