Покетино ќе плаче цела недела ако Тотенхем победи во Лигата на шампионите

Тренерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, зборуваше за неговата емоционална состојба во пресрет на финалниот натпревар во Лигата на шампионите.

– Мајка ми вели дека плачам и кога сум среќен и кога сум тажен. Таа ме моли да престане да го правам тоа. Понекогаш патувам дома со автомобил и слушам музика која ме навраќа во одредена фаза од животот. Патот од базата трае околу 20 минути. Можам да почнам да плачам кога ќе возам до куќата. Сопругата ме гледа и прашува: Што се случило?. Велам: Музиката ме потсети на момент во животот кој беше пред 30 години во Аргентина. И таа одговара: Ти си луд. Ако ја освоиме Лигата на шампионите, најверојатно ќе плачам цела недела, изјави Покетино.

Финалето од Лигата на шампионите ќе се игра на 1 јуни во Мадрид. Противник на Тотенхем е Ливерпул.

Би можело да ве интересира

Мане: Подготвен сум да го заменам трофејот од ЛШ за оној од Африканскиот куп

A1on

Ван Гал: Меси треба да се запраша зошто толку време не ја освоил Лигата на шампионите

A1on

Чех назначен за технички советник во Челзи

A1on

Нејмар ќе ги пропушти првите три натпревари во Лигата на шампионите

A1on

Номе Калју противник на Шкендија во првото квалификациско коло за ЛШ

A1on

Познати можните противници на Шкендија во првото квалификациско коло од ЛШ

A1on